El bàsquet va ser protagonista a la plaça del Camp de Solsona
Es celebra la 24a edició del torneig “Solsona Bàsquet 3×3”
Com a cloenda dels actes esportius de la Festa Major de Solsona, aquest diumenge va tenir lloc la 24a edició torneig 3×3 de bàsquet que organitza el CB Solsona i que té com a objectiu portar l’esport de la cistella del pavelló al carrer i marcar el començament de la nova temporada esportiva.
El bon ambient i l’esportivitat van ser la nota característica de la jornada. Hi va haver 13 equips en competició (54 esportistes), en les diferents categories mixtes del torneig 3×3. Així mateix, com és habitual, havent dinat es va fer la competició de triples.
La pluja va precipitar la cloenda del 3×3
La singularitat d’aquesta edició va venir donada pel fet que just quan es jugava la final sènior del torneig – molt igualada – es va iniciar una forta tempesta a Solsona i es va haver de cloure la competició, acordant els dos equips finalistes que compartirien els guardons del torneig.
L’acte de lliurament de premis als guanyadors es va haver d’improvisar a la sala d’actes del Casal de Cultura i Joventut, amb la representació institucional del regidor d’Esports de l’Ajuntament de Solsona Ramon Xandri.
En aquests enllaç podreu gaudir d’un ampli reportatge fotogràfic de l’edició d’enguany del 3×3:
https://www.flickr.com/photos/144305818@N02/sets/72157699836104201
I aquí hi ha un recull de fotografies de l’acte de lliurament de trofeus:
https://www.flickr.com/photos/144305818@N02/albums/72157699836260071
Podeu veure seguidament el palmarès de la competició:
GUANYADORS DEL XXIVè. TORNEIG SOLSONA BÀSQUET 3 X 3
CAMPIONS DE TRIPLES
Categoria Pre mini Jana Rovira i Torra 3 de 10 tirs anotats
Categoria Mini-Bàsquet Jan Espuga i Manzano 6 de 10 tirs anotats
Categoria Infantil Ferran Casas i Parera 2 de 10 tirs anotats
Categoria Júnior David Alonso i Solé 5 de 10 tirs anotats
Categoria Sènior Joan Padró i Casas 6 de 10 tirs anotats
EQUIPS CAMPIONS I FINALISTES
Categoria Pre mini
Equip únic inscrit: FEMENÍ 2009
Jana Rovira i Torra
Èrica Santiago i Alí
Tasnime Khatri
Categoria Minibàsquet (lligueta)
Equip campió: BULLS SOLSONA Equip subcampió: FEMENÍ 2008
Christian Hernàndez i Leal Lucía Roldàn i Ariza
Yassin Anouno i Bousaka Laia Córdoba i Blanco
Jan Espuga i Manzano Iria Romero i Capell
Abel Viladrich i Bueno Ivette Caballol i Colilles
Nahuel Rinaldi i Cernuda
Final Infantil: 15 a 4
Equip campió: NOOB TEAM Equip finalista: B K B
Nil Vantolra i Rodríguez Laura Navio i Montaner
Pablo Vàzquez i Maeso Paula Casafont i Fàbregas
Ferran Casas i Parera Abril Aubarell i Brichs
Laia Villaró i Martín
Final Júnior: 15 a 9
Equip campió: BIG BALLER BRAND Equip finalista: MAKAKOS
Ferran Manzano i Traveset José Manuel Rodríguez i Rodrigo
Jordi Porredon i Blàzquez Eloi Falp i Freixes
David Alonso i Solé Martí Brotons i Ximenis
Max Albà i Taús Bogdan Laurentiu Cucura
Final Sènior: 2 a 2 (SUSPESA PER LA PLUJA)
Equip finalista 1: M. VILA. P. Equip finalista 2: DUMMIES
Moisés Riba i Bajona Jaume Sànchez i Castellanas
Christian Bueno i Casas Martí Farràs i Casas
Malik Grant Andreu Soldevila i Corominas
Lluís Codina i López Joan Padró i Casas